Ez a fajta bonsai a leggyakrabban használt japán kert díszítő. A fokozatosan vékonyodó törzs egyenesen felfelé nő, az ágak körben szabályosan helyezkednek el, a törzs alsó 1/3-án általában már nincsenek ágak. Rendszerint metszéssel lehet kialakítani.
A Moyogi bonsai stílus:
Kissé hajlott, kanyargó törzsű fa, lentről felfelé fokozatosan vékonyabbak és rövidebbek lesznek. Az ágak végei felé enyhe ívben lehajlanak. Az ágak és a törzs esetleg kissé csavarodhatnak.
Hokidachi bonsai stílus:
Egyenesen felfelé növő törzs, az ágak seprűhöz hasonlóan körben, sokfelé ágaznak el, fokozatosan egyre vékonyabb ágakra bomlanak.
Kengai (vízesés) bonsai stílus:
A kezdetben felfelé növő törzs ívesen visszahajlik a tál szintje alá.
Shokan vagy Kabudachi bonsai stílus:
A több törzsből álló bonsai, amint az a neve is mutatja, egy gyökérből több különböző erősségű, vastagságú törzs ered. Mindig páratlan számú törzset neveljünk. Így a törzsek elrendezése, száma erdőképre emlékeztet.
Yose-ue: bonsai-erdőcske:
Ekkor egy kisebbfajta erdőt ültetünk cserépbe. Néhány fajta növény nem igényel alapos átalakítást, mert már maga az ügyes elrendezésben beültetett fácskák is kellemes látványt nyújthatnak.
Fukinagashi bonsai stílus:
Ez a "vízszintes törzsű fa stílus". Mintha az állandóan egy irányból fújó szél döntené meg a fát, az ágak is e szerint egy irányba rendezettek ,majdnem vízszintesre hajlott a növény törzse. A gyökérzet a dőlést egyensúlyozandó, ellentétes oldalon fejlettebb.
Neagari bonsai stílus:
Ezeknek a fáknak a gyökérnyaka és a gyökereik egy része kiemelkedik a földből, mert a természetben vízmosások partján élnek, és alkalmazkodniuk kellett a környezetükhöz.
Ishitsuki és Sekijoju bonsai stílus:
Csak ezt a két stílust ültetik sziklára. Az előbbi stílusnál a gyökerek nem érintkeznek a földdel, a sziklaüregbe futnak, az utóbbinál a fácska rá van ültetve egy sziklára és onnan fut be a gyökere a földbe.
Shakan bonsai stílus:
Az egyik irányba határozottan megdőlt fácska, az ágak mindkét oldalon (elcsúsztatva) megtalálhatók. A gyökérzet a dőlést egyensúlyozandó, az ellentétes oldalon fejlettebb.
Sashieda bonsai stílus:
A törzs itt is felfelé nő, de egy főág különválik, és oldalra elnyúlik valamelyik irányba. A gyökérzet többnyire szimmetrikus.
Bunjingi bonsai stílus:
A törzs lehet enyhén csavarodott, alul kevesebb ággal. Finom, elegáns kinézetét a megfelelő ágkialakítás és a viszonylag kis edény is kifejezi. A gyökérzet lehet aszimmetrikus. Bankan bonsai stílus:
Nagyon görbe, feltekeredett törzsű fácska. A gyökérzet lehet szimmetrikus, vagy aszimmetrikus egyaránt.